Åpen helsestasjon, Foreldre- barntrening og lån av lokaler på helsestasjonen:
Av ulike årsaker er det noen ganger vanskelig å få organisert barselgrupper og vi har valgt alternativer til barselgrupper. Tilbudene er hyppigere enn om vi skulle hatt barselgrupper. Vi ønsker velkommen til følgende:
Åpen helsestasjon: Siste fredag hver måned, kl. 10.00-11.30, har vi åpen helsestasjon. Ca. 30 minutter med faglig innlegg fra ulike tjeneste, deretter sosialt samvær for deltakere. Vi serverer kaffe og te.
Følg med på vår Facebook-side for å se hvilket tema vi har. Her blir det også gitt beskjed dersom vi må endre dag.
Foreldre og barntrening: Hver tirsdag kl. 10:00 på Freskus. Treningene varer ca. 40 minutter og ledes av fysioterapeut eller frisklivskoordinator.
Tilbudet er gratis og det er ingen påmelding, ta med barnet og møt opp.
Det er muligheter for å være sosiale etter treningen, om ønskelig.
Lån av venterom på helsestasjonen: Det kan være utfordrende å ta med baby på kafé eller andre steder dere ønsker å være sosiale. På onsdager tilbyr vi å låne bort venterommet til sosiale treff kl. 10:00 til 11:30. Ta gjerne med matpakke, og lokalene står klare for lek og sosialt samvær. Ta kontakt med helsestasjonen på forhånd.