Viktig melding!

Klart for en ny runde med bruktsalg i Ringebuhallen

Til helgen braker det løs med stort bruktsalg av barneklær og utstyr i Ringebuhallen.

– Vi synes det er et kjempebra opplegg egentlig, at man kan få kjøpt seg pent brukte klær og forskjellig utstyr for en billigere penge. Det har vært dyretid en stund, og som foreldre selv ser vi jo at mye er dyrt. Vi oppfatter det også slik at folk synes det er positivt å få levere inn klær og leker og slikt, sånn at andre kan få bruke det. Det er fint at folk tenker gjenbruk.

Sonja Nilsestuen, Lillian Bjerkehagen og Ann-Torill Sjøvik.

Det sier Sonja Nilsestuen, Lillian Bjerkehagen og Ann-Torill Sjøvik fra arrangørgruppen bak bruktsalget. Gruppen består også av Tone Rønningen og Anki Storhaugen, som ikke fikk anledning til å være med på intervjuet. Arrangørene legger ned hudrevis av timer med frivillig arbeid for å avholde bruktsalgene. Utgiftene de har dekkes av overskuddet fra salgene, men de har ingen fortjeneste selv.

– Det er både hyggelig og sosialt for oss som driver på med dette. Og det er fint å kunne gi bort noe til andre. Disse bruktsalgene har vært faste innslag i Ringebu siden 2012. Vi har tatt over stafettpinnen etter hvert, fra de som starte opp, sier damene.

Bruktsalgene i Ringebuhallen arrangeres tre ganger i året, og deler av inntektene går til forskjellige formål og tjenester i kommunen. Tilrettelagte tjenester bolig, elevrådet på Ringebu ungdomsskole og Ringebu legekontor er blant de som har mottatt pengegaver de senere år.

Helgens bruktsalg er åpent både lørdag og søndag, og har følgende åpningstider:

Lørdag 25.oktober kl: 09:00-16:00
Søndag 26.oktober kl: 09:00- 14:00

– Her er alt du trenger for både barn 0-16 år og mødre. Utenom undertøy da. Men ellers selges alt fra barneklær og mammaklær, ski, sykler, møbler, sko, gardiner, bøker, filmer, leker, vogner, senger, bilstoler, skøyter og så videre. Alt mulig, slår damene fast.

Neste bruktsalg i Ringebuhallen er planlagt til februar 2026. Denne gangen blir det salg av klær og utstyr til voksne.

RB - Ringebu bruktsalg er arrangørene bak bruktsalgdagene i Ringebuhallen.